logo włoski słówka

LEWA REKLAMA SLOWKA.PL

REKLAMA
Ocena:    4.6 / 5
Liczba głosów:    5
 

Karnawał w Wenecji

Wenecję w czasie karnawału nazywa się europejskim Rio de Janeiro. Nie bez powodu. W tym czasie ulice Wenecji zapełniają się muzykami, artystami i tancerzami. Przez cały karnawał, codziennie organizowane są parady przebierańców. Zabawy odbywają się na placu świętego Marka, który do dziś jest uważany za najpiękniejszą salę balową w całej Europie, ponieważ ma on ogromną powierzchnię i otoczony jest pięknymi architektonicznymi zabytkami.

Drugim miejscem gdzie odbywają się najrozmaitsze zabawy karnawałowe, jest tak zwana Piazzetta, czyli mały placyk bezpośrednio sąsiadujący z placem świętego Marka przed bazyliką.

W szczycie karnawału postacie w maskach można spotkać wszędzie. Wychodzą z cienia w słabo oświetlonych, zamglonych zaułkach, odgrywają swoje pozy przy mostkach, przysiadają się niespodziewanie przy barze lub w kawiarni. Dlatego warto wybrać się o zmierzchu lub wieczorem na spacer, by pooglądać piękne kostiumy.

Karnawał w Wenecji 2011 rozpoczął się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Największa zabawa jednak przewidziana jest na zakończenie karnawału, czyli w ostatni tydzień poprzedzający Środę Popielcową. Karnawał w Wenecji niemal od początku był huczną zabawą - podobno w 1701 roku na zabawę karnawałową w Wenecji przyjechało 30 tys. gości! Co roku jest też wybierane jest motto, które ma inspirować stroje i maski oraz imprezy.

Punktem kulminacyjnym karnawału jest bal na Placu św. Marka. Wtedy odbywa się parada osób ubranych w tradycyjne stroje z XVII i XVIII wieku. Oficjalny koniec karnawału w Wenecji 2011 obwieszczą jak co roku dzwony bazyliki na Placu św. Marka - będzie to w Środę Popielcową, która kończy czas zabawy i radości, a rozpocznie czas postu. Organizowany jest też pokaz sztucznych ogni.

Źródło: www.karnawał.pl


Tagi: , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry
Copyright 2024 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo