x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo włoski słówka
 
restrict
ograniczać (np. możliwości ruchu)
delay
opóźniać
pleurer
płakać
tenso
napięty
aber
ale, lecz
intelligente
inteligentny
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    4.6 / 5
Liczba głosów:    5
 

Karnawał w Wenecji

Wenecję w czasie karnawału nazywa się europejskim Rio de Janeiro. Nie bez powodu. W tym czasie ulice Wenecji zapełniają się muzykami, artystami i tancerzami. Przez cały karnawał, codziennie organizowane są parady przebierańców. Zabawy odbywają się na placu świętego Marka, który do dziś jest uważany za najpiękniejszą salę balową w całej Europie, ponieważ ma on ogromną powierzchnię i otoczony jest pięknymi architektonicznymi zabytkami.

Drugim miejscem gdzie odbywają się najrozmaitsze zabawy karnawałowe, jest tak zwana Piazzetta, czyli mały placyk bezpośrednio sąsiadujący z placem świętego Marka przed bazyliką.

W szczycie karnawału postacie w maskach można spotkać wszędzie. Wychodzą z cienia w słabo oświetlonych, zamglonych zaułkach, odgrywają swoje pozy przy mostkach, przysiadają się niespodziewanie przy barze lub w kawiarni. Dlatego warto wybrać się o zmierzchu lub wieczorem na spacer, by pooglądać piękne kostiumy.

Karnawał w Wenecji 2011 rozpoczął się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Największa zabawa jednak przewidziana jest na zakończenie karnawału, czyli w ostatni tydzień poprzedzający Środę Popielcową. Karnawał w Wenecji niemal od początku był huczną zabawą - podobno w 1701 roku na zabawę karnawałową w Wenecji przyjechało 30 tys. gości! Co roku jest też wybierane jest motto, które ma inspirować stroje i maski oraz imprezy.

Punktem kulminacyjnym karnawału jest bal na Placu św. Marka. Wtedy odbywa się parada osób ubranych w tradycyjne stroje z XVII i XVIII wieku. Oficjalny koniec karnawału w Wenecji 2011 obwieszczą jak co roku dzwony bazyliki na Placu św. Marka - będzie to w Środę Popielcową, która kończy czas zabawy i radości, a rozpocznie czas postu. Organizowany jest też pokaz sztucznych ogni.

Źródło: www.karnawał.pl


Tagi: , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl